Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică
VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene
Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League
MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat” MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat”
S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune” VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune”

Conference League | Spectacol cu cinci goluri în manşa tur dintre Olympiacos şi Fenerbahce! Fiorentina, rezultat dezamăgitor pe terenul lui Plzen

Conference League Publicat pe 11 apr 2024

Echipa greacă Olympiacos Pireu a învins joi, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea turcă Fenerbahce, în prima manşă a sferturilor din Conference League. Olympiacos a condus cu 3-0.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauză pe staidonul Georgios Karaiskakis. Kostas Fortounis a deschis scorul în minutul 8, aflându-se la al cincilea său gol în acest sezon de cupe europene, iar Stevan Jovetic a majorat avantajul grecilor în minutul 32.

Meciul şi poate chiar calificarea în semifinale păreau jucate în minutul 57, după ce Chiquinho a înscris pentru 3-0, dar echipa turcă a revenit pe tabelă într-un mod la care nimeni nu se aştepta. Dusan Tadic a transformat un penalti în minutul 68, pentru ca Irfan Can Kahveci să înscrie şi el ducând scorul la 3-2 în minutul 74. Acesta a fost şi scorul final, unul care ar putea fi întors de Fenerbahce, în infernul de la Istanbul. Returul se va disputa joia viitoare.

În al doilea meci al sferturilor Conference League, Viktoria Plzen şi AC Fiorentina au încheiat la egalitate, scor 0-0.