VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie
VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă
Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică
VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene
Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League
MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat” MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat”

VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

Liverpool a pierdut în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League.

Everton s-a impus pe Goodison Park, câştigând cu 2-0 într-o nouă ediţie a Merseyside derby. Jarrad Branthwaite a deschis scorul în minutul 27 pentru gazde, iar în minutul 58 Dominic Calvert-Lewin a făcut 2-0, un scor care aduce a patra înfrângere stagională pentru FC Liverpool şi a doua în ultimele trei meciuri, după 0-1 cu Crystal Palace.

Liverpool rămâne pe locul secund în Premier League, cu 74 de puncte, în timp ce Everton este pe locul 16, cu 33 de puncte. Lider în clasament este Arsenal, cu 77 de puncte, iar pe locul 3 se află Manchester City, cu 73 de puncte.

Rezultate înregistrate miercuri, în etapa a 34-a din Premier League:

Wolverhampton – Bournemouth 0-1 (Semenyo 37);

Crystal Palace – Newcastle 2-0 (Mateta 55, 88);

Everton – FC Liverpool 2-0 (Branthwaite 27, Calvert-Lwin 58);

Manchester United – Sheffield United 4-2 (Maguire 42, Bruno Fernandes 61, 81 penalti, R. Hojlund 85 / Bogle 35, Brereton 50).