Real Madrid nu este singura câştigătoare de sâmbătă! Trofeul Champions League s-a decernat şi în America de Nord Real Madrid nu este singura câştigătoare de sâmbătă! Trofeul Champions League s-a decernat şi în America de Nord
Edi Iordănescu s-a decis! Doi jucători, OUT pentru meciul cu Bulgaria Edi Iordănescu s-a decis! Doi jucători, OUT pentru meciul cu Bulgaria
VIDEO | Jude Bellingham i-a cerut lui Mourinho să facă o poză cu mama lui. Răspunsul savuros dat de "The Special One" VIDEO | Jude Bellingham i-a cerut lui Mourinho să facă o poză cu mama lui. Răspunsul savuros dat de "The Special One"
VIDEO | Caitlin Clark şi Angel Reese s-au duelat pentru prima dată în WNBA! Moment controversat cu cele două în prim plan VIDEO | Caitlin Clark şi Angel Reese s-au duelat pentru prima dată în WNBA! Moment controversat cu cele două în prim plan
Două recorduri dintr-un foc! Novak Djokovic a scris istorie în meciul spectaculos câştigat în faţa lui Musetti Două recorduri dintr-un foc! Novak Djokovic a scris istorie în meciul spectaculos câştigat în faţa lui Musetti
Dunărea Brăila a prelungit contractul cu antrenorul Jan Leslie Dunărea Brăila a prelungit contractul cu antrenorul Jan Leslie

VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 18 mai 2024

Atalanta Bergamo a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, formaţia Lecce, într-un meci al etapei a 37-a din Serie A.

Lecce şi Atalanta şi-au împărţit ocaziile în prima repriză, iar gazdele au avut un gol anulat în minutul 45, când Dorgu a înscris, dar VAR nu a validat reuşita pentru un ofsaid la Rapuano. Atalanta şi-a securizat victoria în minutele 48 şi 53, când a înscris prin Charles De Ketelaere şi Gianluca Scamacca. Oaspeţii s-au impus cu 2-0 şi sunt pe ultimul loc care duce în Liga Campionilor, ocupând poziţia a cincea, cu 66 de puncte, la şase puncte de AS Roma, formaţia de pe locul 6.

Lecce, la care românul Rareş Burnete a fost rezervă neutilizată, se află pe locul 13, cu 37 de puncte.