Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 23 apr 2024

Meci interzis cardiacilor în NBA! După ce în prima partidă din seria cu Lakers a reuşit să revină de la -14 puncte, Denver Nuggets a făcut o nouă remontadă. Campioana în exerciţiu s-a impus, scor 101-99, după ce a fost condusă la 20 de puncte, în sfertul al treilea

Criticat pentru prestaţia dezastruoasă din primul meci, D'Angelo Russell a început ca din puşcă duelul de marţi dimineaţă, reuşind să înscrie primele cinci aruncări de trei puncte pe care le-a încercat. Mai mult decât atât, point guard-ul a marcat de 7 ori de la distanţă, un record personal în playoffs.

Anthony Davis a stabilit şi el un record personal, reuşind să marcheze 11 coşuri în prima repriză. Superstarul a terminat meciul cu 32 de puncte şi 11 recuperări, iar LeBron James a înscris 26 de puncte, la care a adăugat 8 recuperări şi 12 pase decisive.

De partea cealaltă, Nikola Jokic a bifat un triple-double (27 de puncte, 20 de recuperări, 10 pase decisive), dar mai impresionant a fost faptul că la finalul primului sfert avea deja un double-double.

Jamal Murray a marcat 20 de puncte şi a înscris coşul victoriei, pe sirenă, după ce LeBron James a ratat o aruncare de trei puncte, la faza precedentă.

În urma acestei victorii, Denver Nuggets o conduce pe Lakers cu 2-0 în prima rundă din playoffs.