VIDEO | Legendarul Carlo Ancelotti îşi mai trece un trofeu în palmares. "Visul continuă!" VIDEO | Legendarul Carlo Ancelotti îşi mai trece un trofeu în palmares. "Visul continuă!"
VIDEO | ”Fratele meu mai mic este acolo şi încerc să fiu un model”. Jude Bellingham, copleşit de emoţii VIDEO | ”Fratele meu mai mic este acolo şi încerc să fiu un model”. Jude Bellingham, copleşit de emoţii
Borussia Dortmund, mesaj după finala de LC pierdută. ”Fotbalul nu este un basm şi nu există întotdeauna finaluri fericite” Borussia Dortmund, mesaj după finala de LC pierdută. ”Fotbalul nu este un basm şi nu există întotdeauna finaluri fericite”
VIDEO | Imagini fabuloase pe Wembley! Real Madrid este din nou regina Europei VIDEO | Imagini fabuloase pe Wembley! Real Madrid este din nou regina Europei
E gata! Jose Mourinho a anunţat unde va antrena. Se conturează transferuri stelare E gata! Jose Mourinho a anunţat unde va antrena. Se conturează transferuri stelare
VIDEO | Borussia Dortmund - Real Madrid 0-2. ”Galacticii” cuceresc pentru a 15-a oară Liga Campionilor! VIDEO | Borussia Dortmund - Real Madrid 0-2. ”Galacticii” cuceresc pentru a 15-a oară Liga Campionilor!

VIDEO | Monza - Napoli 2-4. Tresărire de orgoliu a campioanei Italiei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Napoli a învins în deplasare, scor 4-2, formaţia Monza, în etapa a 31-a din Serie A.

Monza a deschis scorul în minutul 9, prin Djuric, apoi oaspeţii au ratat câteva ocazii, dar nu au reuşit să egaleze până la pauză. Napoli a avut un gol al lui Ngonge anulat pentru ofsaid, în minutul 49, şi a egalat abia în minutul 55, prin nigerianul Victor Osimhen. După alte două minute, campioana Italiei a trecut în avantaj, cu golul lui Politano. Zielinski a dus scorul la 3-1 pentru Napoli, în minutul 61, iar gazdele au marcat şi ele un minut mai târziu, prin Colpani.

Scorul final a fost stabilit de Raspadori, în minutul 68 şi Napoli s-a impus cu 4-2.

Campioana en-titre a urcat pe locul 7, cu 48 de puncte, în timp ce Monza este pe 11, cu 42 de puncte.