VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV
VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben

VIDEO | Ratarea sezonului în Superliga! Ce a putut să facă atacantul dintr-o poziţie ideală de gol

Superliga Publicat pe 22 apr 2024

Petrolul o întâlneşte pe UTA Arad, astăzi, de la 19:00, într-un meci ce încheie etapa cu numărul 5 din play-out. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile si fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Ratare de cascadorii râsului la Petrolul - UTA

UTA putea începe perfect acest duel, după ce în minutul 9 Omondi a ajuns într-o poziţie ideală de gol după o fază la care apărarea Petrolului a fost foarte dezorganizată. Aflat în poziţie de 1 la 1 cu portarul Zima, atacantul arădenilor a tratat superficial faza şi a trimis extrem de slab, permiţându-i portarului ploieştean să respingă în corner.

Două minute mai târziu, Petrolul a reuşit să deschidă scorul prin reuşita lui Gicu Grozav, care a ajuns la 8 goluri în acest sezon.

Înaintea acestui duel, Petrolul se află pe locul 11, cu 25 de puncte şi au nevoie de victorie pentru a mai spera la un loc care să le asigure prezenţa la barajul pentru Conference League. Ploieştenii au câştigat în ultima etapă, pe terenul Universităţii Cluj, scor 2-1.

De cealaltă parte, UTA se află pe locul 3 din play-out, cu 27 de puncte, iar în cazul unei victorii ar putea urca pe 2. Arădenii vin după înfrângerea de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 3-1.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Aradului, scor 1-0.