Dinamo, sub radiografia lui Vasile Miriuţă: ”Trebuie să vină oameni care se pricep la fotbal!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”

Ce rezultate au obţinut echipele lui Răzvan Lucescu, Adrian Mutu şi Mircea Lucescu în Conference League

Conference League Publicat pe 11 aug 2023

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate joi, în deplasare, scor 0-0, meciul cu Hajduk Split, în manşa întâi a turului al treilea preliminar din Conference League.

PAOK Salonic a jucat bine în apărare şi a terminat fără gol primit meciul tur, de la Split, cu Hajduk. Echipa lui Răzvan Lucescu are acum prima şansă la calificare.

Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut la limită meciul de la Salonic, unde gazdele au reuşit să marcheze doar din penalty, în minutul 68, prin Luis Palma. Returul acestei întâlniri se va disputa la Bucureşti, pe Giuleşti, joi, 17 august.

Neftchi Baku nu a rezistat în faţa lui Beşiktaş Istanbul. Turcii au avut 2-0 la pauză, cu goluri înscrise de Aboubakar (min. 14) şi Muleka (min. 23), iar în minutul 62 Salih Uçan a făcut 3-0. Azerii lui Adrian Mutu au replicat în minutul 79, prin Lebon, şi partida s-a încheiat cu 3-1 în favoarea lui Beşiktaş.

Rezultate înregistrate joi în meciurile din Conference League, manşa întâi a turului al treilea preliminar:

• Sabah (Azerbaidjan) – Partizan Belgrad (Serbia) 2-0
  • Bodo Glimt (Norvegia) – Pyunik (Armenia) 3-0
  • Neftchi Baku (Azerbaidjan) – Besiktas Istanbul (Turcia) 1-3
  • Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Maribor (Slovenia) 3-1
  • Hajduk Split (Croaţia) – PAOK Salonic (Grecia) 0-0
  • Aris Salonic (Grecia) – Dinamo Kiev (Ucraina) 1-0