Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului
Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră

Deşi nu a comis erori flagrante, Radu Drăguşin nu a impresionat cu Luton. Doar un jucător de la Tottenham a primit o notă mai mică

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 30 mar 2024

Tottenham, la care joacă Radu Drăguşin, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Luton Town, într-un meci din etapa a 30-a a campionatului Angliei, în care a fost condusă cu 1-0.

Luton a deschis scorul în minutul 3, prin Chong.

Pentru Tottenham au marcat Kabore ’51 (autogol) şi Son ’86. Drăguşin a jucat pe toată durata partidei.

Sofascore l-a evaluat pe stoperul român cu nota 6.7, pentru prestaţia din partida de sâmbătă. Udogie, cu 6.5 a fost singurul de la Tottenham ce a primit notă mai mică. Heung-min Son a fost premiantul, cu 7.7

Drăguşin a avut un procentaj excelent la pase, reuşind 66 din cele 78 încercate.

Alte rezultate din Premier League înregistrate sâmbătă:

Bournemouth – Everton 2-1 (Solanke ’64, Coleman ‘90+1 – autogol / Beto ’87)

Chelsea – Burnley 2-2 (Palmer ’44 – penalti, ’78 / Cullen ’47, O’Shea ’81)

Nottingham Forest – Crystal Palace 1-1 (Wood ’61 / Mateta ’11)

Sheffield United – Fulham 3-3 (Diaz ’58, McBurnie ’68, Brereton ’70 / Palhinha ’62, De Cordova-Reid ’86, Muniz ‘90+3)