Bulgaria şi-a stabilit campioana. Ar putea juca cu FCSB în turul II preliminar al Ligii Campionilor Bulgaria şi-a stabilit campioana. Ar putea juca cu FCSB în turul II preliminar al Ligii Campionilor
Gică Hagi a spus lucrurilor pe nume după ce Gigi Becali a anunţat că îi dă 20.000 euro pe lună lui Denis Alibec: „Toţi au nevoie de bani” Gică Hagi a spus lucrurilor pe nume după ce Gigi Becali a anunţat că îi dă 20.000 euro pe lună lui Denis Alibec: „Toţi au nevoie de bani”
VIDEO | Lazio - Empoli 2-0. Răzvan Marin, integralist la învinşi VIDEO | Lazio - Empoli 2-0. Răzvan Marin, integralist la învinşi
Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad
Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC
VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur

Egal între Sporting Lisabona şi Atalanta Bergamo, scor 1-1, în Europa League

Europa League Publicat pe 6 mar 2024

Sporting Lisabona a încheiat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia italiană Atalanta Bergamo, în prima manşă a optimilor de finală din Liga Europa.

La Lisabona, gazdele au deschis scorul prin Paulinho, în minutul 17, după un assist primit de la Francisco Trincão. Italienii au venit în atac, căutând egalarea şi au trimis în bară de două ori într-un minut, 24, prin Holm şi Scamacca.

Gianluigi Scamacca a reuşit să egaleze în minutul 39. În partea secundă tot oaspeţii au trecut pe lângă gol, Lookman trimiţând şi el în bară, în minutul 60. La două minute după acţiunea jucătorului Atalantei, gazdele au avut şi ele o bară – la şutul lui Coates, dar până la finalul înfruntării nu s-a mai înscris, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Meciul retur se va disputa la Bergamo, joi, 14 martie.