Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional
Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA
Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6 Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6
UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic
Jucătorul lui Dinamo e convins de asta, înaintea meciului cu UTA. „Nu contează că are trecut dinamovist” Jucătorul lui Dinamo e convins de asta, înaintea meciului cu UTA. „Nu contează că are trecut dinamovist”

Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Tudor Moisa pe 28 apr 2024

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 echipa Farul Constanţa, în etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, şi a câştigat titlul de campioană. Precedentul titlu al bucureştenilor data din 2015. În actualul sezon, cu trei etape înainte de final, FCSB are 49 de puncte, în timp ce Farul, locul doi, are 35.

Gigi Becali a dezvăluit că le-a dat o sarcină jucătorilor echipei sale. Finanţatorul a spus că le-a ordonat fotbaliştilor să nu îl lase pe Louis Munteanu să intre în careu.

"Uită-te şi cum am câştigat în seara asta. Eu asta le-am cerut. I-am zis lui Meme să le spună în felul următor: 'Nu care cumva să intre Munteanu în careu. Să nu îl atingeţi, să nu cumva să intre în careu'.

Nu care cumva să fie mingea în careu la Farul. Louis Munteanu să nu intre în careu", a declarat Becali, la Prima Sport.