Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”
VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea
”Era în degringoladă în apărare”. Victoria lui Dinamo cu Csikszereda nu l-a impresionat pe Vasile Miriuţă  | EXCLUSIV ”Era în degringoladă în apărare”. Victoria lui Dinamo cu Csikszereda nu l-a impresionat pe Vasile Miriuţă | EXCLUSIV
VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul

Luis Enrique a ieşit la atac după egalul cu Newcastle: ”Vorbim de fotbal, nu de baschet!”

PSG Publicat pe 29 nov 2023

Marţi, PSG – Newcastle s-a încheiat 1-1 cu parizienii marcând din penalti în minutul 90+8.

Alexander Isak a deschis scorul cu PSG în minutul 24 şi părea că se va repeta scenariul din tur. Totuşi, PSG a ratat multe ocazii, iar până la urmă, a reuşit egalarea din penalty, în minutul 90+8.

La finalul meciului, antrenorul Luis Enrique a oferit mai multe declaraţii. El susţine că elevii lui meritau victoria cu englezii.

”Vorbim de fotbal, nu de baschet!”

”Am făcut un meci foarte complet şi am fi meritat să câştigăm. Am fost mai buni, rezultatul nu reflectă jocul. Însă acesta este fotbalul, nu câştigă întotdeauna echipa care are mai multe ocazii.

Sunt foarte bucuros pentru comportamentul şi atitudinea jucătorilor în general. Vorbim de fotbal, nu de baschet.... Suntem una dintre echipele din Europa care marchează cel mai mult, însă uneori mingea nu vrea să intre în poartă.

Aşa e fotbalul. A fost un meci frustrant, cu multe ocazii. Am fost conduşi mult timp de o echipă care ştie să se apere şi să contraatace. Îi felicit pe jucători şi pe suporteri, care au forţat până la final. Am egalat în minutul 97, este ca un scenariu de film horror. Acum trebuie să ne calificăm”, au fost declaraţiile antrenorului de la PSG.