VIDEO | Pentru cine a venit? Cristiano Bergodi, spectator la Dinamo - Csikszereda VIDEO | Pentru cine a venit? Cristiano Bergodi, spectator la Dinamo - Csikszereda
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Dinamo - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Un experimentat tehnician o vede favorită certă pe Dinamo cu Csikszereda. ”E greu de crezut că se poate întâmpla ceva”. | EXCLUSIV Un experimentat tehnician o vede favorită certă pe Dinamo cu Csikszereda. ”E greu de crezut că se poate întâmpla ceva”. | EXCLUSIV
S-a deschis un nou capitol! Arne Slot a devenit managerul lui Liverpool S-a deschis un nou capitol! Arne Slot a devenit managerul lui Liverpool
Daniel Opriţa, pe picior de plecare de la CSA Steaua! Cine i-ar putea lua locul Daniel Opriţa, pe picior de plecare de la CSA Steaua! Cine i-ar putea lua locul
Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF

Oksana Chusovitina, bronz la sărituri, la o vârstă incredibilă, Sabrina Voinea pe locul 5, la Cupa Mondială de la Doha

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2023

Gimnasta Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul 5, vineri, în finală la sărituri, la Cupa Mondială de la Doha. Ea va mai evolua în finale la bârnă şi sol, iar Andrei Muntean, la paralele.

Sabrina Maneca Voinea a fost notată cu 12.466, cu care s-a clasat pe locul 5. În calificări a obţinut a treia notă la acest aparat (13.016). Toate aplauzele au mers spre veterana acestui aparat, Oksana Chusovitina, care la 47 de ani a obţinut medalia de bronz (12.916), după Coline Devillard (Franţa, 13.800) şi Camille Rasmussen (Danemarca, 13.333).

Sabrina Voinea va mai evolua, sâmbătă, în finale la bârnă (12.966 în calificări) şi sol (13.266).

Cupa Mondială de la Doha reprezintă debutul la senioare pentru Sabrina Maneca Voinea, fiica fostei campioane Camelia Voinea.

La masculin, România va fi reprezentată în finale doar de Andrei Muntean, sâmbătă, la paralele (14.133, locul 7 în calificări).

Cupa Mondială de la Doha se află la cea de-a 15 ediţie, fiind înscrişi peste 150 de gimnaşti.