VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espayol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espayol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”
VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea

Umilinţă istorică pentru Bayern Munchen în Cupa Germaniei şi pierdere grea suferită de bavarezi

Bayern Munchen Publicat pe 2 nov 2023

Formaţia Bayern Munchen a fost eliminată, miercuri, în 16-imile Cupei Germaniei, de echipa FC Saarbrücken, locul 15 în divizia a treia germană. FC Saarbrucken s-a impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind marcat în minutele de prelungire.

Umilinţă istorică pentru Bayern Munchen în Cupa Germaniei

Eroul lui Saarbrücken a fost Marcel Gaus, care a marcat în minutul 90+6. Înaintea sa, Patrick Sontheimer reuşise să egaleze în minutul 45+1, în timp ce Thomas Müller deschisese scorul pentru echipa lui Thomas Tuchel în minutul 16.

Pe lângă eliminare, Bayern a rămas şi fără Matthijs de Ligt, care a a părăsit terenul accidentat în minutul 25.

Sursa foto: Profimedia