Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad
Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC
VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur
Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional
Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA

VIDEO | Accident spectaculos în RES. Maşina s-a răsturnat, însă pilotul nu a avut de suferit

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

Romanian Endurance Series (RES) deschide sezonul 2024 pe circuitul Motor Park, în direct pe Prima Sport.

Prima cursă a clasei GT a fost marcată de un accident, care din fericire s-a soldat doar cu pagube materiale, deşi inţial părea serios.

La volanul unui Peugeot, Zoltan Martincsek s-a răsturnat, după ce a ratat ieşirea dintr-un viraj. Experimentatul pilot a ieşit singur din maşina ce a rămas cu roţile în sus, fiind în afara oricărui pericol.

Accidentul este bizar, mai ales că traseul de la Adânca este unul pe care e foarte greu să te răstorni cu o maşină în specificaţie de curse/