Dinamo, sub radiografia lui Vasile Miriuţă: ”Trebuie să vină oameni care se pricep la fotbal!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”

VIDEO | Csikszereda - Şelimbăr 2-0. Ciucanii îşi depun serios candidatura la promovarea directă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Csikszereda a învins pe teren propriu, scor 2-0, pe Şelimbăr, în prima etapă a play-off-ului din liga secundă.

VIDEO | Csikszereda - Şelimbăr 2-0 (Jelena 17, Bakoş 31), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Csikszereda: Gyenge - Gal-Andrezly, Apro, Kelemen, Nagy - Jebari, Veres - Balogh, Anderson, Bakos - Jelena
  • Şelimbăr: Roşca  - Gîţ, Palmeş, Natea, Mitrea - Panos, Călin - Monea, Soare, Schieb - Pop

Minutul 90+3: Final de meci! Csikszereda se impune cu 2-0.

Minutul 52: Jebari primeşte între linii, trece de un adversar şi pătrunde în careu, apoi şutează în transversală.

Minutul 45+2: Pauză! Ciucanii conduc cu 2-0.

Minutul 31: GOL Csikszereda! Faza prelungită de atac a gazdelor, mingea este deviată la Bakoş, care reia din voleu.

Minutul 21: Roşca respinge în corner la execuţia din afara careului a lui Bakoş.

Minutul 17: GOL Csikszereda! Jebari îl găseşte pe Jelena, care reia cu capul din 6 metri.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------------

Înaintea acestei partide, Csikszereda ocupă locul 6, cu 32 de puncte. Ciucanii au o formă de senzaţie, având 5 victorii şi un egal în ultimele 6 etape.

De cealaltă parte, Şelimbăr ocupă poziţia secundă, cu 42 puncte, iar în cazul unei victorii va redeveni liderul ligii secunde. Sibienii se află într-o formă excelentă, fiind neînvinşi din luna octombrie a anului trecut, atunci când au fost învinşi pe teren propriu de Unirea Slobozia, echipa aflată pe primul loc în acest moment.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încehiat cu victoria lui Şelimbăr, scor 2-1.