VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium
VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi
Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League

VIDEO | Frankfurt - Leverkusen 1-5. Campioana Germaniei ajunge la 48 de meciuri fără eşec

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Echipa campioană a Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins în deplasare, scor 5-1, gruparea Eintracht Frankfurt, în etapa a 32-a din Bundesliga.

Meciul de la Frankfurt a fost la dispoziţia noii echipe campioane. Granit Xhaka a deschis scorul în minutul 12. Hugo Ekitike a egalat pentru gazde, în minutul 32, dar Bayer a intrat în avantaj la pauză, după reuşita lui Patrik Schick, din minutul 44. Partea secundă a meciului a mai adus trei goluri pentru oaspeţi. Exequiel Palacios a transformat un penalti în minutul 58, Jeremie Frimpong a înscris şi el, pentru 4-1, iar Victor Boniface a închis tabela cu golul de 5-1, marcat din penalti în minutul 89.

Bayer Leverkusen a ajuns la 84 de puncte în clasament, în timp ce Eintracht ocupă locul 6, cu 45 de puncte.