Daniel Opriţa, pe picior de plecare de la CSA Steaua! Cine i-ar putea lua locul Daniel Opriţa, pe picior de plecare de la CSA Steaua! Cine i-ar putea lua locul
Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său ”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său
Prima lovitură dată de Dan Petrescu la CFR! Patronul a făcut anunţul: ”Este de departe cel mai bun mijlocaş din România!”

Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon

VIDEO | Inter - Lazio 3-1. 'Nerazzurri' au urcat pe primul loc în Serie A! Ştefan Radu s-a accidentat la încălzire

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 14 feb 2021

Inter Milano a câştigat meciul de pe teren propriu cu Lazio Roma, scor 3-1, în etapa a 22-a din Serie A, în direct pe Look Sport+. Fundaşul Ştefan Radu trebuia să fie titular pentru Lazio, dar a acuzat probleme medicale în minutele de încălzire şi a urmărit derby-ul din tribune.

Simone Inzaghi decisese să-l titularizeze pe Ştefan Radu în defensivă, deşi fundaşul român a acuzat probleme medicale în această săptămână.

În cele din urmă, Wesley Hoedt i-a luat locul lui Ştefan Radu, dar a comis un penalty şi a fost înlocuit la pauză.

Potrivit presei italiene, Ştefan Radu riscă să rateze şi meciul următor din Serie A, Lazio – Sampdoria, din 20 februarie.

Inter a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele belgianului Romelu Lukaku (22’ – penalty, 45’).

În repriza a doua, Gonzalo Escalante a redus din handicap pentru Lazio, în minutul 61.

Reuşita lui Lautaro Martinez din minutul 64 a stabilit scorul final: 3-1 pentru Inter.

Inter are 6 meciuri consecutive fără eşec în Serie A şi a urcat pe primul loc în clasament, cu un punct peste rivala AC Milan.

Romelu Lukaku l-a egalat pe Cristiano Ronaldo în fruntea clasamentului golgheterilor, cu 16 reuşite.

Lazio rămâne în afara locurilor de cupe europene şi întrerupe o serie de 6 victorii în campionat.