VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espayol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espayol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”
VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea

VIDEO | Lazio - Juventus 1-0. Marusic dă lovitura la ultima fază

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 30 mar 2024

Lazio Roma a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Juventus Torino, într-un meci al etapei a 30-a din Serie A.

Prima repriză a fost una intensă, dar lipsită de ocazii mari de gol. Castellanos a trimis pe lângă poarta torinezilor, în minutul 20. Tot lazialii au ratat şi în minutul 70, prin Adam Marusic. Oaspeţii nu au forţat şi gazdele au dat lovitura la ultima fază a meciului. Centrare Guendouzi şi lovitură de cap Marusic pentru 1-0 în minutul 90+3.

În clasament, Juventus Torino este pe locul 3, cu 59 de puncte, în timp ce Lazio ocupă poziţia a 7-a, cu 46 de puncte.