Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul” Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul”
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua
VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu
”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia  | VIDEO EXCLUSIV

”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia | VIDEO EXCLUSIV
Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate
Bomba momentului în fotbalul românesc! Revenire de senzaţie la FCSB pentru cupele europene: ”Viitorul pare stabilit!”

VIDEO | Lens - PSG 0-2. Gazdele nu au rezistat în inferioritate numerică în faţa starurilor din Paris

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2024

PSG a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, gruparea RC Lens, în etapa a 18-a din Ligue 1. Gazdele au ratat un penalti la scorul de 0-0.

Meciul de pe Stade Felix Bollaert-Delelis a început bine pentru gazde, care au primit un penalti în minutul 6, după ce Danilo l-a faultat pe Wahi în careu. A executat Frankowski, însă Donnarumma a apărat.

Lens a mai avut două ocazii, în minutele 22 şi 28, dar scorul avea să fie deschis de oaspeţi, prin Barcola, în minutul 30. Repriza s-a încheiat cu eliminarea unui jucător al gazdelor, Gradit, în minutul 45+3. În partea secundă, Lens a fost aproape de egalare, iar parizienii au înscris golul de 2-0 târziu, în minutul 89, prin Mbappe.

PSG s-a impus cu 2-0 şi este lider cu 43 de puncte, la opt puncte distanţă de locul secund, ocupat de OGC Nice. RC Lens este pe locul 8, cu 26 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică în meciurile etapei a 18-a din Ligue 1: Lille – Lorient 3-0; Metz – Toulouse 0-1; Brest – Montpellier 2-0; FC Nantes – Clermont 1-2; Le Havre – Olympique Lyon 3-1; RC Lens – PSG 0-2.