O poate salva Kopic pe Dinamo? Legenda lui Dinamo, verdict crunt: „Nu este în stare” O poate salva Kopic pe Dinamo? Legenda lui Dinamo, verdict crunt: „Nu este în stare”
VIDEO | Cursă superbă de MotoGP la Le Mans. Martin i-a învins dramatic pe Marquez şi Bagnaia VIDEO | Cursă superbă de MotoGP la Le Mans. Martin i-a învins dramatic pe Marquez şi Bagnaia
Bulgaria şi-a stabilit campioana. Ar putea juca cu FCSB în turul II preliminar al Ligii Campionilor Bulgaria şi-a stabilit campioana. Ar putea juca cu FCSB în turul II preliminar al Ligii Campionilor
Gică Hagi a spus lucrurilor pe nume după ce Gigi Becali a anunţat că îi dă 20.000 euro pe lună lui Denis Alibec: „Toţi au nevoie de bani” Gică Hagi a spus lucrurilor pe nume după ce Gigi Becali a anunţat că îi dă 20.000 euro pe lună lui Denis Alibec: „Toţi au nevoie de bani”
VIDEO | Lazio - Empoli 2-0. Răzvan Marin, integralist la învinşi VIDEO | Lazio - Empoli 2-0. Răzvan Marin, integralist la învinşi
Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad Se repetă incidentele din sezonul regular? Decizia luată de Sud Steaua cu privire la duelul dintre Dinamo şi UTA Arad

VIDEO | Maverick Vinales a câştigat lejer sprintul de la Austin. Primii 5 clasaţi au fost piloţi spanioli

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Piloţii spanioli au făcut recital pe traseul de la Austin, din cadrul Marelui Premiu al Americilor la MotoGP. Primii 5 clasaţi au fost iberici.

La ghidonul unei Aprilia, Maverick Vinales s-a impus fără emoţii. El a trecut linia de sosire cu peste 2 secunde avans, în detrimentul lui Marc Marquez, multiplul campion mondial pare că s-a regăsit la Gresini.

Podiumul a fost completat de Jorge Martin, care a avut calificări zbuciumate, marcate de 2 căzături. Deţinătorul titlului, Francesco Bagnaia a terminat pe locul 8, la aproape 10 secunde ecart de Vinales.

Cursele de pe traseul texan vor fi duminică, de la ora 19:00, în direct pe Prima Sport 2.