Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF Ultima mişcare făcută de Răzvan Burleanu! Ce anunţ a făcut FRF
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său ”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său
Prima lovitură dată de Dan Petrescu la CFR! Patronul a făcut anunţul: ”Este de departe cel mai bun mijlocaş din România!”

Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon
Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale

VIDEO | Napoli - Frosinone 2-2. Campioana Italiei se încurcă din nou

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Campioana Italiei, Napoli a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Frosinone, în etapa a 32-a din Serie A.

Napoli a marcat prima în înfruntarea cu Frosinone, Matteo Politano înscriind în minutul 16. Osimhen a ratat apoi o ocazie în minutul 20, iar Frosinone a primit un penalti în minutul 28, însă Matias Soule nu l-a putut învinge pe Meret de la punctul cu var, portarul napoletanilor parând şutul argentinianului. Oaspeţii au egalat însă după pauză, prin Walid Cheddira, în minutul 50.

Replica echipei campioane a venit în minutul 63, prin golul lui Osimhen, prin care Napoli prelua conducerea. Walid Cheddira a reuşit însă dubla, în minutul 73, şi gazdele au trebuit să se mulţumească doar cu egalul. Meret şi-a salvat echipa de la înfrângere (min. 83), iar Mario Rui a fost eliminat în minutul 90+8, lăsând gazdele în zece oameni.

S-a încheiat 2-2 şi Napoli este pe locul 7, cu 49 de puncte, în timp ce Frosinone se luptă să scape de retrogradare, ocupând poziţia a 19-a, cu 27 de puncte.