Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul” Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul”
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua
VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu
”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia  | VIDEO EXCLUSIV

”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia | VIDEO EXCLUSIV
Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate
Bomba momentului în fotbalul românesc! Revenire de senzaţie la FCSB pentru cupele europene: ”Viitorul pare stabilit!”

VIDEO | Newcastle - Manchester City 2-3! Spectacol pe "St. James' Park"

Premier League Publicat pe 13 ian 2024

Partida dintre Newcastle şi Manchester City s-a ridicat la nivelul aşteptărilor, scorul final fiind în favoarea "cetăţenilor", 2-3. A fost un meci spectaculos, în care formaţia lui Pep Guardiola s-a văzut condusă la pauză, scor 2-1.

Campioana Angliei a revenit mai motivată de la vestiare, reuşind să egaleze în minutul 74. A fost asediu total la poarta "coţofenelor", care au cedat în minutul 91, cand tânărul mijlocaş al lui City, Oscar Bobb, a înscris un gol superb, asigurând victoria care îi duce pe locul secund în Premier League.

VIDEO | Newcastle - Manchester City 2-3, în direct pe Prima Sport 2.

• Newcastle: Dubravka - Trippier, Schar, Botman, Burn - Longstaff, Guimaraes, Miley - Almiron, Isak, Gordon

Rezerve: Dummett, Gillespie, Hall, Karius, Krafth, Lascelles, Murphy, Parkinson, Ritchie

• Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Ake, Gvardiol - Kovacic, Rodri - Doku, Foden, Silva - Alvarez

Rezerve: Bobb, De Bruyne, Gomez, Grealish, Lewis, Nunes, Ortega, Phillips, Susoho

• Transmisiunile din Premier League vă sunt oferite de Superbet

Min 90+3. Fluier final al partidei! Victorie pentru Manchester City!

Min 91. Gooooollll Manchester City! Bobb marchează după ce îl driblează superb pe portarul lui Newcastle, iar formaţia lui Guardiola este aproape de o victorie spectaculoasă

Min 84. Rodri şutează puternic, însă nu îl poate învinge pe Dubravka!

Min 74. Gooooll Manchester City! De Bruyne primeşte mingea de la Rodri şi înscrie printr-o execuţie cu latul la firul ierbii, plasată perfect!

Min 70. Ratare uriaşă a lui Julian Alvarez, care şutează peste dintr-o poziţie ideală!

Min 66. Isak este servit perfect de Gordon, însă nu reuşeşte să strecoare mingea în poartă!

Min 62. Asediu la poarta lui Newcastle! Jucătorii lui City nu reuşesc să trimită mingea în poartă.

Min 52. Julian Alvarez execută frumos, dar goalkeeperul "coţofenelor" plonjează şi respinge minea!

Min 46. A început repriza secundă.

Min 45+8. Se încheie o primă repriză spectaculoasă!

Min 40. Ocazie imensă pentru Isak, care este blocat de portarul "cetăţenilor" !

Min 37. Gooooolll Newcastle! Două goluri în 2 minute pentru gazde, care preiau conducerea meciului prin şutul plasat al lui Andrew Gordon!

Min 35. Goooollll Newcastle! Alexander Isak primeşte mingea după o pasă a lui Guimaraes şi trimite în vinclu.

Min 28. Încă o ocazie pentru City! Bernardo Silva trimite un şuc puternic, însă Dubravka este atent şi respinge.

Min 25. Goooooolll Manchester City! Bernardo Silva înscrie în urma unei execuţii de mare fineţe, trimiţând mingea în poartă cu călcâiul după centrarea lui Walker.

Min 16. Bernardo Silva ratează o ocazie imensă, trimiţând peste poartă din apropierea careului mic!

Min 8. Schimbare la Manchester City! Ederson iese accidentat, iar Ortega îi ia locul.

Min 5. O nouă mare ocazie pentru Newcastle, după o greşeală a lui Ederson! Bruno Guimaraes luftează şi nu reuşeşte să trimită mingea în poartă.

Min 2. Newcastle reuşeşte sa marcheze, însă golul este anulat pe motiv de offside!

Min 1. Partida a început!

--------------------------------------------------------------------------------------------

Înaintea duelului de astăzi, Newcastle se află abia pe locul 9 în Premier League, cu 29 de puncte după 20 de etape. Formaţia antrenată de Howe este departe de forma din sezonul precedent, fiind la 11 puncte de ultimul loc care asigură prezenţa în Champions League.

Newcastle are doar două victorii în ultimele nouă partide, una din el fiind în FA Cup, împotriva unei echipe din eşalonul secund, Sunderland.

Manchester City este într-o creştere considerabilă de formă şi are şapte victorii şi un egal în ultimele opt partide oficiale. "Cetăţenii" sunt pe locul 3 în Premier League, cu 40 de puncte după 19 meciuri jucate şi o pot devansa pe Aston Villa în cazul unei victorii.

Manchester City şi Newcastle s-au întâlnit deja de două ori în actuala stagiune. Campioana s-a impus în Premier League, scor 1-0, graţie reuşitei lui Alvarez, iar Newcastle a câştigat în EFL Cup, cu acelaşi scor, Isak marcând unicul gol al partidei.