Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Stefanos Tsitsipas s-a impus pentru a treia oară la Monte Carlo. Grecul nu i-a dat şanse în finală lui Casper Ruud

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas a câştigat duminică turneul ATP1000 de la Monte Carlos, după ce l-a învins în finală pe norvegianul Casper Ruud.

Stefanos Tsitsipas (25 de ani, locul 12 ATP), favoritul numărul 12 al turneului monegasc, s-a impus într-o oră şi 36 de minute în faţa favoritului numărul 8, Casper Ruud (25 de ani, locul 10 ATP). Tsitsipas a învins în două seturi, 6-1, 6-4, şi se află la primul triumf al anului 2024 şi al 11-lea titlu  ATP al carierei.

Ruud a pierdut a treia finală din aces an, după cele de la Acapulco şi Los Cabos.