”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul ”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul
Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare
Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV
Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off” Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off”
Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice
Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat

VIDEO | Celta Vigo, victorie spectaculoasă şi extrem de importantă cu Villarreal

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Celta Vigo a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Villarreal, în etapa a 34-a din La Liga.

Oaspeţii au deschis scorul la Vigo, în minutul 12, când Dani Parejo i-a trimis lui Alberto Moreno şi acesta a înscris. După numai cinci minute Villarreal a rămas în zece jucători, Santi Comesaña primind cartonaşul roşu. În minutul 21 Iago Aspas a fost faultat în careul oaspeţilor şi tot el a transformat penalti-ul dictat de arbitrul Cesar Soto Grado.

Profitând de omul în plus, Celta a intrat în avantaj la pauză, după ce Jorgen Strand Larsen a înscris cu o lovitură de cap în minutul 39.

Oaspeţii au reuşit însă să egaleze în minutul 65, prin Gonçalo Guedes, din pasa lui Sorloth. Golul victoriei gazdelor a venit în minutul 82. Iago Aspas a centrat şi Tasos Douvikas a marcat cu o lovitură de cap.

Cu acest succes, Celta a urcat pe poziţia a 15-a, având 34 de puncte. Villarreal se află pe locul 9, cu 45 de puncte.