VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj
Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor” Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor”
Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV
Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat
Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania
EXCLUSIV VIDEO | Tehnicianul a dat cărţile pe faţă! Motivul pentru care a părăsit formaţia din Superliga. „Cam aşa se întâmplă în România” EXCLUSIV VIDEO | Tehnicianul a dat cărţile pe faţă! Motivul pentru care a părăsit formaţia din Superliga. „Cam aşa se întâmplă în România”

Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Eintracht Frankfurt a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Augsburg, într-un meci din etapa a 30-a a campionatului Germaniei, în care a revenit de la 0-1.

Augsburg a deschis scorul prin Vargas, în minutul 13.

Frankfurt a revenit şi s-a impus prin golurile lui Chaibi ’55, Ekitike ’61 şi Marmoush ‘90+5.

Partidele Wolfsburg – Bochum, FC Koln – Darmstadt, Hoffenheim – Borussia Monchengladbach, Heidenheim – Leipzig şi Union Berlin – Bayern Munchen se vor disputa sâmbătă, iar confruntările Werder Bremen – Stuttgart, Dortmund – Leverkusen şi Freiburg – Mainz sunt programate duminică.