Erik ten Hag nu regretă că a preluat Manchester United. „Nu ştii provocările pe care trebuie să le înfrunţi până nu eşti aici” Erik ten Hag nu regretă că a preluat Manchester United. „Nu ştii provocările pe care trebuie să le înfrunţi până nu eşti aici”
Holstein Kiel a promovat pentru prima oară în Bundesliga Holstein Kiel a promovat pentru prima oară în Bundesliga
„Cine semnează?”. Anunţul făcut de MM Stoica, chiar în timpul sărbătoririi titlului. Jucătorii cu care negociază FCSB „Cine semnează?”. Anunţul făcut de MM Stoica, chiar în timpul sărbătoririi titlului. Jucătorii cu care negociază FCSB
Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei
”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024 ”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024
Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24 Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24

VIDEO ǀ Arsenal, demonstraţie de forţă! ”Tunarii” au învins Nottingham Forest cu 5-0

Arsenal Publicat pe 30 oct 2022

Arsenal a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Nottingham Forest, scor 5-0, într-un meci contând pentru etapa a 14-a din Premier League, LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro.

Arsenal a condus la pauză doar cu 1-0, după ce Gabriel Martinelli a deschis scorul în minutul 5, dintr-o centrare a lui Bukayo Saka. Acesta din urmă s-a accidentat însă în minutul 27 şi i-a lăsat locul lui Reiss Nelson, jucătorul care a schimbat faţa meciului în repriza secundă.

Mai întâi, Reiss a reuşit o dublă, în minutele 49 şi 52, iar în minutul 47 i-a pasat decisiv lui Thomas Partey, care a pus pe tabelă al patrulea gol al gazdelor. Scorul final a fost stabilit în minutul 78 de Martin Odegaard, care a înscris pentru 5-0.

Arsenal a revenit pe primul loc în clasament, cu 31 de puncte, două mai mult decât Manchester City. Nottingham rămâne ”lanterna roşie” în Premier League, cu doar 9 puncte din 13 meciuri disputate.