Meciul Atalanta - Fiorentina, amânat în martie, se va disputa la 2 iunie Meciul Atalanta - Fiorentina, amânat în martie, se va disputa la 2 iunie
VIDEO | FCSB - CFR Cluj, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Zi de sărbătoare pe „Arena Naţională”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - CFR Cluj, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Zi de sărbătoare pe „Arena Naţională”. Echipele probabile!
Duel stelar pe zgura de la Roma! Nadal – Hurkacz, în direct pe Prima Sport 4, de la ora 14:00 Duel stelar pe zgura de la Roma! Nadal – Hurkacz, în direct pe Prima Sport 4, de la ora 14:00
Djokovic, lovit în cap de un recipient, la turneul de la Roma. „A fost un accident” Djokovic, lovit în cap de un recipient, la turneul de la Roma. „A fost un accident”
Como Calcio revine în Serie A după 21 de ani Como Calcio revine în Serie A după 21 de ani
VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga

VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Atletico Madrid a trecut pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în minutul 15. Oaspeţii au egalat în finalul primei părţi, minutul 45, când Nico Williams a primit de la Guruzeta şi a înscris. După pauză, Angel Correa a readus gazdele în avantaj, cu golul din minutul 52, pentru ca în minutul 80 Unai Simon să înscrie în propria poartă şi meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1. Atletico Madrid este pe locul 4 în La Liga, cu 64 de puncte, iar Athletic Bilbao o urmează, pe 5, cu 58 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din La Liga:

Las Palmas – Girona 0-2 (D. Lopez 25, Dovbyk 57 penalti);

Almeria – Getafe 1-3 (Lozano 41 / Greenwood 27, 48, Mata 61);

Alaves – Celta Vigo 3-0 (Simeone 48, Guridi 54, Benavidez 86);

Atletico Madrid – Athletic Bilbao 3-1 (De Paul 15, Correa 52, Simon 80 autogol / Nico Williams 45).