Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A
Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie
VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul
VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul! VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul!
Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb
VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală” VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală”

VIDEO | CSM Bucureşti - Krim Ljubliana 30-24. Calificare cu scor tras la indigo pentru ”tigroaice” în sferturile Ligii Campionilor

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 24 mar 2024

CSM Bucureşti s-a calificat duminică, pe teren propriu, în sferturile Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia Krim Ljubljana, scor 30-24 (14-13), şi în manşa retur din faza play-off.

• În faza următoare, CSM se va duela cu Metz Handball.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Neagu 7 goluri, Gutierrez 6, Ingstad 4, pentru CSM, respectiv Radicevic 6, Dmitrieva 5, pentru Krim.

În tur, CSM Bucureşti s-a impus cu scorul de 30-24, iar cu dublă victorie se califică în sferturile de finală, fază în care se va duela cu Metz Handball, pentru un loc la Turneul Final Four de la Budapesta, 1-2 iunie. CSM Bucureşti a jucat ultima dată la Turneul F4 în 2018.

CSM Bucureşti a încheiat pe locul 4 în grupa A, ratând calificarea directă în sferturi, în urma rezultatelor: 28-24 şi 25-29 cu Odense, 24-26 şi 31-28 cu SG BBM Bietigheim, 23-27 şi 26-24 cu Gyor, 41-26 şi 35-26 cu IK Savehof, 28-30 şi 21-24 cu Brest, 29-24 şi 44-26 cu Buducnost, 29-29 şi 30-23 cu DVSC Debrecen.

La rândul său, vicecampioana Rapid Bucureşti nu a trecut de faza grupelor.

În sferturile acestui sezon s-au mai calificat din optimi Vipers (29-28 şi 27-27 cu DVSC Debrecen) şi SG BBM Bietigheim (29-27 şi 31-31 cu Ikast Handbold). Ultima dispută din optimi are loc tot duminică, între Brest Bretagne – FTC Budapesta (30-28 în tur).