OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”
Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot

”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. Gazdele au egalat în minutul 90+2.

În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar.

Marius Măldărăşanu a împlinit în ziua partidei 49 de ani. Acesta s-a declarat foarte mulţumit de rezultat şi consideră că e un egal cât o victorie.

”De data asta s-a întâmplat bine pentru noi. A fost un meci tensionat. Pe care l-am început bine.

În a doua repriză nu au avut nicio ocazie. A venit acea fază care a decis soarta jocului. Le-am spus că tot ce li s-a întâmplat se va întoarce. Era norma să riscăm. Norocul s-a întors şi de patea noastră. E un punct cât o victorie. Toţi au intrat foarte bine, au intrat cu ceva. Poate le-au dat un impuls şi celorlalţi. E greu. Dacă jucam 11 contra 11, poate lucrurile erau diferite”,
a declarat Măldărăşanu, la flash-interviuri.