Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor
Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!” Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!”
Surpriză la Roma! Pe vine va înfrunta Alexander Zverev în finală Surpriză la Roma! Pe vine va înfrunta Alexander Zverev în finală
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie
VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă
Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică

Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV

Sepsi OSK Publicat pe 3 mai 2024

Sepsi OSK s-a impus categoric în deplasare, scor 4-1, cu Farul Constanţa, în etapa a opta din play-off. Atacantul slovac Pavol Safranko a marcat trei goluri.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 2 la Ovidiu, după ce Marius Ştefănescu l-a deschis perfect pe Pavol Safranko şi acesta a marcat pe lângă Buzbuchi.

Safranko a recidivat înscriind în minutul 23, profitând de o greşeală a lui Dragoş Nedelcu. Tot Safranko a stabilit scorul primei reprize în minutul 34. Până la finalul primei reprize arbitrul Cojocaru a întrerupt meciul timp de aproape trei minute, pentru scandări xenofobe ale galeriei Farului. Pe teren, replica gazdelor a fost aproape inexistentă, doar Louis Munteanu trimiţând în bară, în minutul 60. Marius Ştefănescu a lovit şi el bara, un minut mai târziu, pentru ca în minutul 69 Cosmin Matei să pună pe tabelă un incredibil 4-0.

Diogo Queiros a trimis o pasă spre propriul portar, Marius Ştefănescu a recuperat balonul şi a pasat pentru Cosmin Matei, care a înscris. Rezultatul final a fost stabilit de Mihai Popescu, acesta înscriind golul de onoare al gazdelor.

Sepsi s-a impus la un scor pe care puţină lume îl aştepta şi este pe locul 5, cu 31 de puncte. Farul stă la mâna rezultatelor în lupta pentru locul secund. Elevii lui Hagi au 35 de puncte şi ocupă locul 4, la două puncte distanţă de echipele de pe locurile 2 şi 3, care au un meci mai puţin.

Contactat telefonic în cadrul emisiunii Fotbal Show, Laszlo Dioszegi a dezvăluit că jucătorii săi vor fi răsplătiţi cu prime duble după această victorie categorică în faţa trupei lui Gică Hagi. Acesta s-a arătat extrem de mulţumit de prestaţia covăsnenilor.

„Am fost aşa de bucuros că am zis că jucătorii merită pentru prestaţia de astăzi să primească primă dublă fiindcă şi în minutul 85 au luptat de parcă ar fi 0-0.

n.r. Ce înseamnă primă dublă? Primă dublă la noi este 900 de euro pentru fiecare victorie.” , a declarat finanţatorul clubului din Sfântu Gheorghe, la Prima Sport.