Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului
OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”
Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”

VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

FC Botoşani a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu FC Voluntari, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Superligii.

VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• FC Botoşani: Kukic - Benzar, Sadiku, Miron, Ţigănaşu - David, Dican, Caputa - Florescu, Lopez, Ofosu
  • FC Voluntari: Fernandez – Boboc, Matricardi, Armaş, Ricardinho, Aliji - Raţă, Crepulja, Cascini - R. Popescu, Nemec

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Fernandez scoate fabulos la reluarea din 3 metri a lui Lopez.

Minutul 74: Mitrov pătrunde din flanc şi trimite din unghi. Fernandez respinge o minge ce a atins şi bara.

Minutul 58: Lopez reia acrobatic în bară, apoi Fernandez respinge cu ceva emoţii.

Minutul 56: Cascini reia de la 22 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul 0-0.

Minutul 37: Popescu preia pe piept şi reia din careu, Kukic scoate de sub transversală.

Minutul 27: Din 6 metri, Popescu reia pe lângă, uşor incomodat de un adversar.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------------------

Întâlnirea de astăzi poate fi decisivă în lupta pentru evitarea retrogradării. FC Botoşani ocupă locul 12 în clasament, cu 24 de puncte, iar în cazul unei victorii s-ar putea îndepărta de zona roşie. Moldovenii traverseazp o forma excelentă, având 3 victorii şi un egal în ultimele 4 etape.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află la un singur punct de adversara sa directă de astăzi, însă ilfovenii nu au mai simţit gustul victoriei de 4 etapte, în care au acumulat 3 egaluri şi o înfrângere.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.