Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea

VIDEO | Wolves - Arsenal 0-2. ”Tunarii” profită de pasul greşit făcut de City şi se distanţează în fruntea clasamentului, graţie dublei lui Odegaard

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 13 nov 2022

Arsenal a câştigat sâmbătă seara, în deplasare, meciul disputat în compania formaţiei Wolverhampton Wanderers, scor 2-0, în etapa a 16-a din Premier League.

Martin Odegaard a înscris o dublă în repriza secundă, în minutele 55 şi 75, aducând victoria lui Arsenal, care este lider în Premier League, cu 37 de puncte.

Wolverhampton ocupă ultima poziţie în clasament, cu 10 puncte.

Wolves – Arsenal 0-2 (Odegaard  55', 75')

Min. 75: GOL marcat de Arsenal, Odegaard face dubla şi rezolvă meciul.

Min. 55: GOL maract de Arsenal, ”tunarii” deschid scorul prin Odegaarad.