VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 2! Ştefănescu deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 2! Ştefănescu deschide scorul
Antrenorul ce a impresionat în acest sezon din Premier League şi-a anunţat plecarea Antrenorul ce a impresionat în acest sezon din Premier League şi-a anunţat plecarea
Neil Lennon, comparat cu un personaj din Las Fierbinţi! "Hai să mergem la Bobiţă" | VIDEO EXCLUSIV Neil Lennon, comparat cu un personaj din Las Fierbinţi! "Hai să mergem la Bobiţă" | VIDEO EXCLUSIV

A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

Gimnasta Sabrina Maneca Voinea a obţinut, sâmbătă, medalia de argint în finală la sol, la Campionatul European de la Rimini. Este a doua medalie pentru gimnasta tricoloră, după cea de argint, la bârnă. La individual-compus a fost pe locul 4.

Sabrina Maneca Voinea a fost notată pentru evoluţia sa la sol cu 13.700, la fel ca în calificări, cu care a obţinut medalia de argint.

Pe podium au mai urcat Manila Esposito (aur, Italia, 13.833) şi Angela Andreoli (bronz, Italia, 13.666).

Tot sâmbătă, în finală la sărituri Ana Bărbosu s-a clasat pe locul 4 (13.666), iar în finală la bârnă, Sabrina Maneca Voinea a obţinut medalia de argint