VIDEO | Tyson Fury lasă să înţeleagă că arbitrii i-au dat victoria lui Usyk din cauza războiului din Ucraina VIDEO | Tyson Fury lasă să înţeleagă că arbitrii i-au dat victoria lui Usyk din cauza războiului din Ucraina
VIDEO | Ucraineanul Oleksandr Usyk l-a învins pe englezul Tyson Fury şi a devenit campion incontestabil la categoria grea VIDEO | Ucraineanul Oleksandr Usyk l-a învins pe englezul Tyson Fury şi a devenit campion incontestabil la categoria grea
Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros
LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV

Chelsea, victorie importantă contra lui Crystal Palace! Londonezii au avut două goluri marcate în prelungiri | VIDEO

Chelsea Publicat pe 13 feb 2024

Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, în deplasare, scor 3-1, pe Crystal Palace, în cadrul etapei a 24-a din Premier League. Gallagher a înscris o dublă pentru învingători, iar Chelsea a înscris de două ori în prelungiri.

Jefferson Lerma a înscris pentru gazde, în minutul 30, iar elevii lui Mauricio Pochettino au reuşit să egaleze imediat după startul reprizei secunde, prin Conor Gallagher.  Acelaşi Gallagher a înscris golul de 2-1, cu un şut frumos, din pasa lui Cole Palmer, în minutul 90+1. Echipa lui Roy Hodgson a căzut şi Enzo Fernandez a făcut 3-1 din pasa aceluiaşi Cole Palmer, trei minute mai târziu.

Acesta a fost şi scorul final al partidei de pe Selhurst Park, prima victorie după două înfrângeri consecutive pentru Chelsea, care este pe locul 10, cu 34 de puncte. Crystal Palace se află pe locul 15, cu 24 de puncte.