Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA
Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6 Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6
UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic
Jucătorul lui Dinamo e convins de asta, înaintea meciului cu UTA. „Nu contează că are trecut dinamovist” Jucătorul lui Dinamo e convins de asta, înaintea meciului cu UTA. „Nu contează că are trecut dinamovist”
Andrei Chivulete arbitrează meciul Farul - Universitatea Craiova, de luni, din Superligă Andrei Chivulete arbitrează meciul Farul - Universitatea Craiova, de luni, din Superligă

”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. Gazdele au egalat în minutul 90+2.

În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar.

Marius Măldărăşanu a împlinit în ziua partidei 49 de ani. Acesta s-a declarat foarte mulţumit de rezultat şi consideră că e un egal cât o victorie.

”De data asta s-a întâmplat bine pentru noi. A fost un meci tensionat. Pe care l-am început bine.

În a doua repriză nu au avut nicio ocazie. A venit acea fază care a decis soarta jocului. Le-am spus că tot ce li s-a întâmplat se va întoarce. Era norma să riscăm. Norocul s-a întors şi de patea noastră. E un punct cât o victorie. Toţi au intrat foarte bine, au intrat cu ceva. Poate le-au dat un impuls şi celorlalţi. E greu. Dacă jucam 11 contra 11, poate lucrurile erau diferite”,
a declarat Măldărăşanu, la flash-interviuri.