VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur
Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional
Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA
Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6 Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6
UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă”. Măldărăşanu, foarte afectat de eşecul cu Oţelul

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Marius Măldărăşanu şi-a asumat eşecul. El a declarat la flash-interviuri că a încercat să dea mai multe minute jucătorilor ce de obicei sunt rezerve, însă aceştia nu au confirmat.

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă ca antrenor dacă vreau să mulţumesc pe toată lumea.

Mi se părea normal să primească alte şanse şi alţi jucători. Unii meritau, alţii poate nu meritau. E înfrângerea mea. Sunt momente în care poţi să ajuţi anumiţi jucători. Anul ăsta am făcut mai puţin o rotaţie între ei. Oricum, prima repriză a fost una slabă”,