”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga ”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga
VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj
Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor” Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor”
Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV
Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat
Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania

VIDEO ǀ Diferenţa între Liga 1 şi Liga 3? Hermannstadt a zdrobit Astra Giurgiu

Hermannstadt Publicat pe 21 nov 2021

FC Hermannstadt a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-0 (3-0), echipa Astra Giurgiu, în etapa a XIV-a a campionatului naţional de fotbal Liga a II-a.

Au marcat: Opruţ 16', Năstăsie 21', Balaure 37', Oroian 55', Sîntean 64'.

În urma acestui rezultat, sibienii au urcat de pe locul 4 pe locul 2, cu 31 de puncte. Petrolul este lider, cu 39 de puncte, iar pe locurile 3-4 se află U Cluj şi Concordia Chiajna, cu câte 30 de puncte.

Astra Giurgiu ocupă locul 19, penultimul, cu două puncte.

Etapa se încheie, marţi, de la ora 17:00, cu partida CSA Steaua - U Cluj.