Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului
OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”
Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off

Ana Bărbosu, locul 4 în finală la sărituri, la Campionatele Europene de la Rimini

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

Gimnasta Ana Bărbosu a încheiat, sâmbătă, pe locul 4 în finală la sărituri, la Campionatul European de la Rimini.

Sportiva tricoloră a fost notată cu 13.700 la prima săritură şi cu 13.633 la cea de-a doua, iar cu o medie de 13.666 s-a clasat pe locul 4. În calificări, Bărbosu a fost tot pe locul 4.

Medaliile au fost câştigate, în ordine, de Coline Devillard (Franţa, 13.866), Valentina Georgieva (Bulgaria, 13.799), Ming Van Eijken (Franţa, 13.699).

În alte finale pe aparate de sâmbătă vor evolua Sabrina Maneca Voinea (bârnă, locul 2 în calificări şi sol, locul 1), Lilia Cosman (bârnă, locul 6).

Echipa României va fi prezentă şi în finala de duminică, după ce în calificări s-a clasat pe locul 4 (158.798 puncte).

Tot duminică vor evolua şi junioarele Anamaria Mihăescu – finală sărituri (locul 8) şi bârnă (locul 8), respectiv Alexia Blănaru – bârnă (locul 7). În ierarhia pe echipe a junioarelor, România a încheiat pe locul 8 (142.063 puncte).