Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga
Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor
Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome
Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare
Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei
Tchouameni este incert pentru Euro 2024 Tchouameni este incert pentru Euro 2024

PAOK Salonic, victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb la retur! Trupa lui Răzvan Lucescu a acces în sferturile de finală

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 14 mar 2024

PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, s-a calificat joi seara în sferturile Conference League, după ce a învins, pe teren propriu, scor 5-1, gruparea croată Dinamo Zagreb.

După ce a pierdut meciul tur, de la Zagreb, cu 0-2, PAOK a condus cu 3-0 la finalul primei reprize a celei de-a doua manşe. Abdul Baba Rahman a deschis scorul în minutul 27, din pasa lui Koulierakis.

Apoi Koulierakis a înscris din assist-ul lui Taison, în minutul 33, iar în minutul 42 Brandon Thomas a stabilit scorul pauzei. Imediat după pauză croaţii au marcat prin Arber Hoxha şi au egalat situaţia la general, dar Koulierakis a înscris în minutul 72, pentru ca Zivkovic să transforme un penalti în minutul 88 şi să stabilească scorul final la 5-1 pentru PAOK. Grecii lui Răzvan Lucescu merg în sferturi şi îşi vor afla adversara vineri, când este programată tragerea la sorţi de la Nyon.

Rezultate înregistrate joi, în manşa secundă a optimilor Conference League:

AC Fiorentina – Maccabi Haifa 1-1 (Barak 59 / Khalaili 88);

PAOK Salonic – Dinamo Zagreb 5-1 (Baba 27, Sucic 33 autogol, Brandon 42, Koulierakis 72, Zivkovic 88 penalti / Hoxha 49);

Fenerbahce – Union St Gilloise 0-1 (Rasmussen 68);

S-au calificat în sferturi AC Fiorentina (5-4 scor cumulat), PAOK Salonic (5-3 scor cumulat) şi Fenerbahce (3-1 scor cumulat).