Edi Iordănescu, anunţ despre viitorul său la naţionala României! ”Primul loc în inima mea” Edi Iordănescu, anunţ despre viitorul său la naţionala României! ”Primul loc în inima mea”
Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga
Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor
Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome
Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare
Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei

VIDEO | PSG - Clermont 1-1. Parizienii obţin un egal chinuit împotriva ultimei clasate

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Clermont a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu gruparea pariziană PSG, în etapa a 28-a din Ligue 1.

Cu Mbappe pe bancă, PSG s-a văzut condusă pe teren propriu de Clermont, în minutul 32 al meciului, după ce oaspeţii au înscris prin Keita.

Arbitrul a anulat un gol al gazdelor, înscris de Mayulu, în minutul 45+6, iar Hakimi a trimis în bară, în minutul 59. Mbappe a intrat în joc în minutul 67, dar cel care a egalat a fost Goncalo Ramos, în minutul 86. S-a încheiat 1-1 şi PSG are 63 de puncte, fiind lider în Ligue 1.

Parizienii sunt urmaţi în clasament de Brest, cu 50 de puncte. Clermont este ultima, a 18-a, cu 21 de puncte.