VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive
VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2024

PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1.

PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care antrenorul Luis Enrique i-a lăsat pe bancă în meciul cu Olympique Lyon: Mbappe şi Dembele. Pe Stade du Moustoir – Yves Allainmat, Dembele a deschis scorul în minutul 19, iar Mbappe a făcut 2-0 foarte repede, în minutul 22. Parizienii au majorat avantajul la trei goluri după o oră de joc, prin Dembele, iar Mbappe a închis tabela în minutul 90. Gazdele au marcat o dată, prin Bamba, dar nu s-au putut opune forţei ofensive generate de oaspeţi.

PSG s-a impus cu 4-1 şi are 69 de puncte în clasamentul din Ligue 1, fiind virtual campioană. Lorient este la retrogradare, pe locul 17, cu 26 de puncte.